Porady i styl

Włosy normalne, czyli jakie?

0

Osoby posiadające włosy normalne śmiało mogą powiedzieć, że są prawdziwymi szczęściarzami. To właśnie ten rodzaj włosów jest najmniej wymagający – zarówno pod względem produktów, które nakładamy, jak i ich ilości. Są to zwykle pasma zdrowe – zarówno przy skórze głowy, jak i na całej długości. Nie ma tu również mowy o rozdwajających się końcówkach, puszystości czy braku objętości u nasady. Jest to możliwe dzięki poprawnej pracy gruczołów łojowych, dbających jednocześnie o właściwy poziom nawilżenia i utrzymania elastyczności i sprężystości. 

Włosy normalne – jak o nie dbać? 

Nie należy zapominać jednak o tym, że w pewnym momencie włosy normalne mogą przemienić się w mieszane lub suche na długości. To właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie produktów przeznaczonych dokładnie dla tego typu włosów. Kosmetyki takie wykazują działanie oczyszczające i tonizujące. Dodatkowo zapewniają pasmom sprężystość, witalność i dbają o to, aby na skórze głowy nie pojawił się łupież. Tym prostym sposobem włosy znacznie dłużej pozostają świeże i zachwycające. Całą gamę różnorodnych produktów dedykowanych dla włosów normalnych posiada w swojej ofercie marka Klorane

Najprościej rzecz ujmując, idealny szampon do włosów normalnych to taki, który pomoże w utrzymaniu odpowiedniego stopnia nawilżenia i nadaje włosom połysk. Jednak to, że są to włosy najmniej wymagające, wcale nie oznacza, że nie potrzebują dodatkowego nawilżenia i regeneracji. Wręcz przeciwnie. Jednak o to z powodzeniem mogą zadbać już odżywki i maski, które powinny stać się nieodłączną częścią pielęgnacji.
Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że dzięki właściwym produktom włosy normalne pozostaną nienaruszone od jednego mycia do drugiego. To olbrzymia oszczędność czasu, ponieważ pasma nie muszą być myte codziennie.

Copywriter

Czy herbata nawadnia – największe mity obalone

Previous article

Automaty vendingowe ze zdrową żywnością – nowy trend w vendingu

Next article

You may also like