Technologie

Piłki golfowe – przeznaczenie, budowa, rodzaje sprzętu

0

Sprzęt do gry w golfa to akcesoria, które należy dopasować zarówno do własnych umiejętności i poziomu gry, jak i samego pola golfowego. Dlatego też w torbie profesjonalnego golfisty znajduje się wiele rodzajów kijów oraz piłek. Czym one się różnią. Jak dobrać odpowiednią piłkę do danej sytuacji? Jakie typy akcesoriów można wyróżnić?

Przeznaczenie i budowa piłki golfowej

Niewielkich rozmiarów, twarda, odporna na uderzenia piłka do gry w golfa pełni jedną z najważniejszych ról. Albowiem celem samej gry jest trafienie piłki do specjalnie stworzonego dołka znajdującego się w pewnej odległości od miejsca rozpoczęcia rozgrywki. Jak i z czego zbudowana jest tego rodzaju piłeczka?  Ówcześnie element ten wykonywany jest z tworzywa sztucznego w postaci gumy czy żywicy. Aby produkt mógł zostać dopuszczony do użycia musi przejść wiele prób i testów. Każda piłka posiadająca swoje przeznaczenie posiada odpowiednie standardy i wymogi. Wszystkie akcesoria muszą mieć odpowiednią wielkość – minimalna średnica to 42,67mm, a maksymalna waga sięga do 45,93g. 

Rodzaje piłek golfowych

Typy piłek rozróżniane są pod wieloma względami. Najczęściej do wyboru piłki określa się czynniki takie jak jej twardość, odległość na jaką chce uderzyć gracz, rodzaj lotu piłki, pożądany spin piłki czy upodobania golfisty. Biorąc pod uwagę te składowe można wyróżnić piłki dla amatorów, jak i graczy profesjonalnych. Ponadto sportowcy korzystają z akcesoriów zarówno treningowych, jak i meczowych. Jedną z podstawowych klasyfikacji jest zaawansowania użytkownika. można tu wyróżnić sprzęt dla:

  • początkujących – twarde piłki nie wymagające tak wielkiej precyzji uderzenia. Najlepszy wybór dla osób, które grają po raz pierwszy lub ich przygoda z golfem dopiero się rozpoczęła. 
  • amatorów – akcesoria również o twardej konstrukcji oznaczone symbolami od HPC36 – HPC. Korzystać z nich powinny osoby, które już wiedzą o co chodzi w grze, jednak nadal ich doświadczenie jest zbyt małe, aby wykonywać bardzo dokładne uderzenia.
  • średniozaawansowanych – to produkty, które powinny być dopasowane do upodobań, możliwości i doświadczenia gracza.  Użytkownicy powinny skupić się wyborze piłek oznaczonych numerem HPC27 i powyżej. 
  • doświadczonych graczy – piłki nieco lżejsze, jak również bardziej wymagające. Dobierane pod własny styl i rodzaj gry. Wymagają nieco więcej umiejętności i precyzji uderzeń, jak również opanowania pewnych technicznych zagrań. Piłki z symbolem powyżej HPC18.
  • zaawansowanych golfistów – produkty dobierane do własnych potrzeb. Piłki, które odpowiednio poprowadzone i uderzone dają większą satysfakcję z gry, jak również większą celność oraz finezyjność gry. Są to akcesoria oznaczone symbolem HPC9 i powyżej.

Piłki golfowe można dobierać również pod względem ich budowy. Kolejną bardzo popularną klasyfikacją jest podział w odniesieniu do struktur. Wśród nich należy wymienić akcesoria 1-warstwowe, 2-warstwowe, 3-warstwowe i rzadko spotykane piłeczki 4-warstwowe.

Copywriter

Kim jest i czym zajmuje się neurologopeda?

Previous article

Zalety tektury falistej

Next article

You may also like

More in Technologie