Porady i styl

Pielęgnacja skóry wrażliwej

0

Skóra wrażliwa to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Charakteryzuje się ona przede wszystkim zaczerwienieniem, uczuciem świądu lub nadmiernego ciepła, a niekiedy także napięcia. Skóra wrażliwa niemal niezwłocznie reaguje na zmiany temperatury, niekorzystne czynniki zewnętrzne jak np. promienie słoneczne, a także na to, co spożywamy, czyli np. ostre potrawy. Dodatkowo wrażliwość skóry potęgują:

  • nadmierny stres, 
  • nerwowość, 
  • niewłaściwa pielęgnacja, 
  • używki,
  • przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry wrażliwej?

W pielęgnacji skóry wrażliwej oprócz stosowania kosmetyków dedykowanych właśnie dla tego typu cery ważna jest również czytanie składów. W tym przypadku mniej znaczy więcej! Codzienną pielęgnację warto wzbogacić o kremy emolienty, jak np. Dexeryl, który stworzony został właśnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb. 

Szczegółowe informacje o tym, jak dbać o skórę wrażliwą, znajdziesz tutaj. Należy pamiętać jednocześnie o tym, jak ważne jest np. odpowiednie wykonywanie demakijażu, opierające się na stosowaniu produktów przeznaczonych dla cery wrażliwej. W tym przypadku poprawna technika to absolutna podstawa. Zapomnij o agresywnym pocieraniu lub tarciu. 

Warto wspomnieć jednocześnie o tym, że skóra wrażliwa również potrzebuje oczyszczania. Z tym że kosmetyki, które stosujemy, powinny charakteryzować się delikatnymi składami, przeznaczonymi dla tego typu skóry. Nie powinny zawierać alkoholu, substancji zapachowych czy parabenów. Substancje te mogą dodatkowo wpływać na podrażnienie skóry. 

Copywriter

Kawa w domu czy z automatu? 

Previous article

O nerwicy alkoholowej w pigułce

Next article

You may also like