Technologie

Małe AGD przydatne w każdej kuchni

0

Urządzenia AGD w kuchni mają za zadanie ułatwić i przyspieszyć przygotowywanie posiłków. Nie dotyczy to tylko lodówki lub zmywarki, ale także małych sprzętów, takich jak mikser, ekspres do kawy czy blender. Kupując małe AGD, należy zwrócić uwagę na te sprzęty, które będą często używane. Każdy przedmiot zajmuje cenne miejsce w mieszkaniu, a nieużywane urządzenia mogą szybko ulec uszkodzeniu.

Szybkie podgrzewanie potraw

Wśród najpopularniejszych urządzeń należy wymienić kuchenkę mikrofalową. Za jej pomocą można podgrzać lub rozmrozić mięso albo inne składniki potraw. Nowoczesne modele są wyposażone w funkcję pieczenia lub gotowania na parze. Dzięki kuchence można bardzo szybko przygotować ciepły posiłek, trzeba tylko pamiętać, że taki sposób odżywiania nie powinien być podstawą codziennej diety.

Sosy i koktajle

Kolejny ważne małe AGD w kuchni to mikser i blender. Pozwalają na przygotowanie różnych sosów czy smoothie. Ubijanie jajek lub wyrabianie ciasta ręcznie nie należy do przyjemności, a z pomocą blendera możemy przyrządzić zupę krem lub pastę do smarowania kanapek. Urządzenia te nie mają dużych rozmiarów i są wytrzymałe. Ponadto podstawowe wersje nie są drogie, a więc powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej pani domu.

Zamiast kupować wiele urządzeń, można zaopatrzyć się w rozbudowanego robota kuchennego. Trzeba na niego przeznaczyć więcej pieniędzy, ale za to wykona większość prac w kuchni. Warto zastanowić się nad zakupem modelu wyposażonego w wymienne tarcze lub noże. Można w ten sposób zaoszczędzić miejsce, a zakup całego zestawu narzędzi będzie tańszy.

Zdrowe soki dla całej rodziny

Dla amatorów soków przydatna będzie wyciskarka lub sokowirówka. Wiele osób pamięta te urządzenia z dzieciństwa, ale nowoczesne odmiany mają dużo szersze zastosowanie. Przykładem może być wyciskarka wolnoobrotowa, która miażdży owoce i warzywa. Sok nie traci w ten sposób wartości odżywczych. Sokowirówka przeciska owoce przez gęste sito, w związku z tym uzyskany sok jest klarowny i pozbawiony miąższu. Wszystko zależy od przyzwyczajeń, szczególnie jeśli w domu obecne są dzieci. Nawyk picia zdrowego soku to inwestycja w ich zdrowie.

Pyszna kawa i herbata

Dla dorosłych domowników przydatne będzie małe AGD w formie czajnika elektrycznego lub ekspresu do kawy. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, za pomocą których można przygotować pyszną kawę, w tym espresso, latte i cappuccino. Zastosowany mechanizm wpływa na smak oraz szybkość przygotowywania napojów. Dostępne są, między innymi, modele przelewowe lub ciśnieniowe. Są łatwe w obsłudze i można je dostosować do każdego stylu aranżacji kuchni.

Decyzja o zakupie małego AGD powinna być podyktowana potrzebami domowników oraz zasobnością portfela. Nie warto kupować najtańszych urządzeń, bo mogą być awaryjne i zużywać duże ilości energii. Warto natomiast wybierać urządzenia renomowanych firm i kierować się opiniami dotychczasowych użytkowników. Można je sprawdzić w Internecie, a w razie wątpliwości zadać pytanie na jednym z dostępnych forów online.

WcaOowWhEYhoo

Skóra tłusta i odwodniona – przyczyny, objawy, pielęgnacja

Previous article

Niewidoczny problem – czym są szumy uszne?

Next article

You may also like

More in Technologie