Porady i styl

Kredyt bez BIK, czyli szybki zastrzyk gotówki

0
szybki zastrzyk gotówki

Ponoć pieniądze szczęścia nie dają, ale ich brak czasem powoduje nieszczęście. Oczywiste jest, że niekiedy nawet osoby bardzo bogate mogą być nieszczęśliwe – to czy w swoim życiu zaznajemy szczęścia, jest zależne od wielu czynników. Na pewno gwarancją bycia zadowolonym i spełnionym jest udane życie rodzinne, cieszenie się pełnią zdrowia, czy też satysfakcja z dokonań potomstwa. 

Jednak czy stan konta ma bezpośrednie przełożenie na naszą codzienną satysfakcję i zadowolenie z samego siebie? To już zupełnie inna sprawa. Na pewno chwile, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki, a jej po prostu nie mamy są trudne i frustrujące. Często zdarza się też, że w momencie, gdy najbardziej odczuwamy brak środków finansowych, zaczynamy ich najbardziej potrzebować. Są to rozmaite zdarzenia losowe, w postaci np. choroby, nieprzewidzianego remontu czy awarii samochodu, którym codziennie dojeżdżamy do pracy.

Gdzie udać się po pomoc?

Często wtedy kierujemy swoje kroki do placówki bankowej, aby zaciągnąć kredyt. Kiedy mamy stabilną pracę, dobre dochody, nie jesteśmy nadmiernie zadłużeni, a więc posiadamy tak zwaną zdolność kredytową, wyżej wymienione instytucje finansowe po dostarczeniu przez nas stosownych dokumentów potwierdzających zatrudnienie i comiesięczny wpływ na konto udzielą nam wspomożenia. Jest to oczywiście poprzedzone analizą oraz sprawdzeniem naszej historii w Biurze Informacji Kredytowej, czyli BIK-u. Jeśli wszystko jest w porządku, na nasz rachunek bankowy wpłyną dodatkowe środki finansowe, które będą wsparciem w trudnej sytuacji. 

Może się jednak zdarzyć tak, że np. głównym źródłem zarobkowania jest praca sezonowa za granicami kraju, co wiąże się z brakiem możliwości dostarczenia do banku odpowiednich dokumentów. Może okazać się również tak, że problemem okaże się nadmierne zadłużenie i brak wspomnianej już zdolności kredytowej, a z powodu wcześniejszych nieregularnych spłat innych pożyczek kolejnym utrudnieniem jest nieciekawa historia w BIK-u. Co zrobić w tej sytuacji? Otóż jest na to rozwiązanie. W naszym kraju na rynku funkcjonują instytucje finansowe znajdujące się poza strukturami bankowymi, które pomogą w udzieleniu pożyczki bez baz dla osób potrzebujących pieniędzy. Jest to tzw. kredyt bez BIK

Zalety powyższego sposobu wyjścia z kłopotów finansowych

Kredyt ten oznacza ograniczone do niezbędnego minimum formalności, które umożliwią otrzymanie zastrzyku potrzebnej gotówki w szybkim czasie. Kredyt bez BIK jest korzystny dla osób, które nie mają możliwości udokumentowania swojego źródła zarobkowania, lub mają już zobowiązania w innych bankach – to również może wiązać z decyzją odmowną w tejże instytucji finansowej. Placówki pozabankowe, bo to właśnie m.in. tam istnieje możliwość ubiegania się o pożyczenie pieniędzy bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej, posiadają swój własny budżet i funkcjonują na nieco odmiennych zasadach aniżeli tradycyjne banki.

Copywriter

Kiszonki na zdrowie: dlaczego warto jeść kiszona warzywa?

Previous article

Jakie powinny być kartony na soki?

Next article

You may also like