Porady i styl

Jakie właściwości posiada herbata z cytryną?

0

Przyzwyczailiśmy się leczyć przeziębienia herbatą z cytryną, a niektórzy robią sobie przerwę na herbatę podczas imprezy, aby nie upić się zbyt szybko. Jakie jeszcze cudowne działanie herbaty jest powszechnie znane, czy wszystkie są w jakiś sposób uzasadnione i jak jest naprawdę?

Historia Herbaty z cytryną – czy jest zdrowa?

Wszystko zaczęło się w XIX wieku, kiedy do poruszania się po drogach niezbędne były w zasadzie zaprzęgi konne. Na stacjach pocztowych, gdzie zmieniano konie, podróżnych częstowano herbatą z cytryną jako środkiem na mdłości. Witamina C była głównym składnikiem używanym do leczenia mdłości. Efekt ten został potwierdzony przez austriackiego lekarza Reinharda Jarischa. Udowodnił, że za chorobę lokomocyjną odpowiedzialna jest histamina – hormon wydzielany przez komórki mózgu, tkanki łącznej i krwi. Reguluje m.in. napięcie mięśni przewodu pokarmowego, a w zbyt dużych ilościach powoduje ich skurcze i mdłości. Witamina C blokuje produkcję tego hormonu i dlatego pomaga w radzeniu sobie z chorobą morską. Więcej o zakupie herbat możesz znaleźć w sklepie internetowym.

Zwiększona zawartość korzystnych kwasów w cytrynie, oczywiście, może powodować neutralizację przyczyn nudności. Możliwe więc, że taka herbata będzie chronić przed chorobą lokomocyjną. Cytryna i owoce cytrusowe w ogóle – skarbnica witamin i składników odżywczych, regulator przemiany materii. Uważamy, że herbata cytrynowa jest bardzo przydatna, ale trzeba wprowadzić jedną poprawkę: trzeba ją umieścić w herbacie, która jest schłodzona, nie więcej niż 40 stopni. Cytryna w gorącej herbacie traci swoje właściwości odżywcze, witamina C i enzymy ulegają zniszczeniu, olejki eteryczne tracą swoje właściwości.

Oczywiście, herbata z cytryną rzadko jest pita jako lekarstwo na mdłości. Herbata z cytryną jest częściej postrzegana jako lekarstwo na przeziębienia i choroby wirusowe. Czarna herbata z cytryną nigdy nie jest tak naprawdę dobra jako lekarstwo, ale jako pokarm uzupełniający można się nią raczyć.

Co jest złego w gorącej herbacie?

Załóżmy, że jesteś chory. Wysoka gorączka, gorączka – wszystko jest tak, jak (nie) powinno być. Z powodu tego rozszerzenia powierzchniowych naczyń krwionośnych, zwiększonej potliwości, tracisz zbyt dużo wody, a wraz z nią dielektryków i składników odżywczych. To sprawia, że chce ci się pić. Błędem jest gaszenie go gorącą herbatą. To nic nie da. Podniesie temperaturę ciała. Dzieje się tak za sprawą teofiliny, która jest obecna zarówno w czarnej, jak i (zwłaszcza) zielonej herbacie. Ponadto teofilina powoduje, że wszelkie leki przeciwgorączkowe są nieskuteczne ze względu na swoje działanie moczopędne.

Zarówno zimne, jak i zbyt gorące napoje są bardzo niepożądane. Podrażnia to błonę śluzową przełyku i żołądka. Herbata nie dotrze do jelit, dopóki nie osiągnie temperatury ciała w żołądku – zwieracz żołądka nie przepuści jej. Jaki jest cel picia gorącej herbaty? Tak, że leży w żołądku i go pali? Nie ma sensu pić gorącej herbaty. Lepiej jest pić wszystkie napoje, zwłaszcza przy przeziębieniu – 40 (maksymalnie 60) stopni. Jeśli ta temperatura napojów zostanie utrzymana, nie będzie żadnych negatywnych skutków, nie będzie dodatkowego wzrostu temperatury.

Copywriter

Porządny gips modelarski

Previous article

Podrażniona skóra głowy – przyczyny i sposoby postępowania

Next article

You may also like