Porady i styl

Jak malować małe oczy? Garść praktycznych porad

0

Głównym zadaniem makijażu małych oczu jest ich optymalne powiększenie. Mowa tu zarówno o makijażu wieczorowym, jak i dziennym. W tym przypadku rozświetlenie to jednak nie wszystko! Jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany makijaż małego oka? 

Nie jest tajemnicą, że zdecydowana większość kobiet marzy o zachwycającym i głębokim spojrzeniu. Duże, dominujące oczy oprócz genetyki są też zasługą trików makijażowych. Jesteś posiadaczką małych oczu? Nie łam się. Odpowiednio wykonany makijaż jest w  stanie sprawić, że będą one wydawały się o wiele większe, niż są w rzeczywistości. 

Ciekawą alternatywą jest nałożenie na powieki bazy wygładzającej. Doskonale jeżeli przed nałożeniem rozgrzejesz ją w dłoniach i rozprowadzisz od wewnętrznego kącika aż do łuku brwiowego. Następnie na obszar wokół oczu nanieś odrobinę podkładu i przypudruj pudrem sypkim lub w kamieniu. 

W przypadku małych oczu zaleca się używanie jasnych i neutralnych odcieni. Z powodzeniem możesz sięgać po wszelkie odcienie srebra, a także kości słoniowej. Powinny one obficie pokryć całą powiekę. W makijażu warto zrezygnować ponadto z mocno błyszczących i mieniących się cieni. 

Jesteś miłośniczką ciemnych cieni i pod żadnym pozorem nie zamierzasz z nich rezygnować? Pamiętaj o stosowaniu ich z umiarem i rozwagą. Nakładaj je w zewnętrznym kąciku, a także miejscu załamania powieki. Niezwykle ważne jest również, aby kolor kontrastował z barwą oczu. W myśl tej zasady panie posiadające niebieskie oczy powinny nakładać np. brązowe cienie, a zielonookie- fiolety. 

Copywriter

Karteczki kolorowe. Dlaczego warto mieć je zawsze przy sobie?

Previous article

Brzuch w 8 minut

Next article

You may also like