Trendy i nowości

Automaty vendingowe ze zdrową żywnością – nowy trend w vendingu

0

Automaty vendingowe w Polsce powoli przestają się kojarzyć z batonikami i kawą. Najpierw na ich miejsce zaczęły pojawiać się maszyny, w których sprzedawano świeże kanapki czy soki, obecnie triumfy na rynku święcą automaty dystrybuujące zdrową żywność. Wydaje się, że w dobie rosnącej popularności zdrowego stylu życia, ten trend będzie dodatkowo zyskiwał na znaczeniu.

Maszyny z przekąskami szturmem zdobyły zakłady pracy i biurowce. Szczególnie popularne są tam, gdzie pracuje lub pojawia się dużo ludzi. Wiele osób zarządzających takimi obiektami zastanawia się, jaki automat w nim umieścić, by cieszył się on jak największą popularnością. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o maszynie, w której oferowana będzie zdrowa żywność. Jest to ciekawa alternatywa dla batonów czy innych słodkich lub słonych przekąsek.

Co można kupić w automacie ze zdrową żywnością?

Automaty vendingowe ze zdrową żywnością zawierają asortyment, który jeszcze kilka lat temu znaleźć można było wyłącznie na specjalnych półkach w dużych marketach spożywczych czy delikatesach. Dziś nikogo już nie dziwi, że w takiej maszynie znaleźć może produkty zupełnie odmienne od chipsów czy batonów. Co można nabyć w automacie vendingowym z jedzeniem typu fit? Przede wszystkim różnego rodzaju batony zbożowe, a także te z wysoką zawartością białka czy węglowodanów (przy czym mowa tu o węglowodanach złożonych). Ponadto w takich automatach sprzedaje się bakalie, musy owocowe, orzechy oraz soki, które nie zawierają prostych cukrów. Jednym słowem, kupić w nich można wszystko to, co wpisuje się w zdrowy tryb życia i czego spożywanie może wpłynąć pozytywnie na zdrowie i samopoczucie.

Sprawdź też artykuł: Kawa w domu czy z automatu?

Gdzie sprawdzi się automat vendingowy ze zdrową żywnością?

Najprościej byłoby odpowiedzieć, że wszędzie. Są jednak miejsca, gdzie automaty ze zdrową żywnością sprawdzą się lepiej i zdobędą większe zainteresowanie. Jakie to miejsca? Poniżej kilka propozycji:

  • Siłownie i kluby fitness – to chyba pierwsze miejsce, które przychodzi do głowy, gdy mowa jest o automatach ze zdrową żywnością. Ciężko odmówić takiemu myśleniu racji – osoby, które korzystają z tych obiektów, dbają o sylwetkę, a tym samym o to, co jedzą. Automat ze zdrową żywnością może być dla nich świetną okazją, by przekąsić coś na szybko po treningu czy chwilę przed nim.
  • Szkoły – coraz więcej szkół wprowadza do swojego menu elementy zdrowego żywienia. Ze sklepików szkolnych znikają chipsy i gazowane napoje, a na ich miejsce pojawiają się owoce i woda mineralna. Automat ze zdrową żywnością może świetnie wpisać się w ten trend i stanowić dla uczniów atrakcyjną odmianę od mniej zdrowych przekąsek.
  • Biurowce – trzeba przyznać, że duże biurowce to idealne miejsce na postawienie w nim automatu ze zdrową żywnością. Rozmowy biurowe zdominowane są przez sposoby na zdrowe odżywianie, a przekąski oferowane w takich maszynach pasują do stylu życia coraz częściej wybieranego przez osoby zarabiające na życie pracą biurową.
  • Baseny – podobnie jak siłownie czy kluby fitness miejsca te uczęszczane są przez ludzi, którzy zwracają uwagę na to, co jedzą. Dlatego warto w nich inwestować w automaty vendingowe ze zdrową żywnością – tym bardziej, że basen wzmaga uczucie głodu, a ktoś, kto właśnie z niego wyszedł chętniej sięgnie po zdrowe jedzenie niż paczkę prażynek.

Podsumowując, miejsc, w których automaty vendingowe ze zdrową żywnością mogą się sprawdzić, jest wiele. Co więcej, postawienie takiej maszyny w obiekcie może sprawić, że jego właściciel będzie krzewił wśród użytkowników prozdrowotne postawy, a zdrowie w końcu jest cenniejsze niż jakakolwiek inna waluta.

Copywriter

Włosy normalne, czyli jakie?

Previous article

Jaki jest najlepszy glukometr?

Next article

You may also like